Hotel butikowy w Esfahanie

 

Hotel butikowy w Esfahanie

Wybierając butikowe hotele, w których zatrzymujemy się podczas podróży po Iranie, kierujemy się wieloma kryteriami.
Jednym z nich jest uczucie jakie dają nam ich właściciele.
 
Podczas pierwszych odwiedzin tej historycznej posiadłości, architekt odpowiedzialna za renowację, a tym samym jej właścicielka, zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Nie tylko oferuje o wiele wyższe wynagrodzenie personelowi hotelowemu niż przyjęty w Iranie standard, ale zatrudnia w nim wyłącznie kobiety (co jest ewenementem w skali kraju)! Od recepcji, aż po kuchnię…
 
Dodatkowo, stworzyła pierwszy prawdziwie zielony hotel w Iranie. Nie znajdziecie w nim żadnych jednorazowych opakowań, plastikowych butelek na wodę czy malutkich buteleczek z szamponem do włosów. Wszystkie hotelowe kosmetyki są w 100% ekologiczne i wyprodukowane przez człowieka, nie maszyny.
 
A jedzenie! Lokalnych niezwykłości jakie na śniadania czaruje zatrudniona kucharka, nie znajdziecie w całym Esfahanie. Jedzenie jest taaaak smaczne (bo domowe), że jeden z obiadów podczas wypraw, zawsze zamawiamy w hotelu.
 
Tyle słowem wstępu.
 
Jak wszystkie inne butikowe hotele, z którymi współpracujemy, także i ten w Esfahanie to pieczołowicie odrestaurowana posiadłość, licząca sobie prawie 200 lat, w której tradycyjna irańska architektura współgra ze współczesnym stylem wnętrz, urządzonych w 2021 r. (rok otwarcia hotelu).
Hotel liczy sobie zaledwie 7 pokoi, skupiających się wokół wewnętrznego dziedzińca.
 
Z całą pewnością możemy powiedzieć, że jest to najlepszy hotel w całym Esfahanie, o pobycie w którym długo nie zapomnicie.

 

WRÓĆ