Cześć!

Nazywamy się Ghazal i Bartek.
I choć pochodzimy z zupełnie różnych kultur, łączy nas wiele więcej niż dzieli.
Od dziecka pytamy i kwestionujemy utarte prawdy.
Zbaczamy z głównych dróg by przyglądać się codziennemu życiu zwykłych ludzi, poznawać ich historie, nawiązywać relacje i szukać odpowiedzi na od zawsze nurtujące nas pytanie – co uczyniło ich takimi jacy są?

Nie szukamy kreacji i nie kreujemy.
Dlatego z nami nie zobaczycie pozujących dla was przebierańców i dzikich zwierząt w parkach zaaranżowanych pod obcokrajowców. Nie zjecie też pizzy ani nie zawitacie do turystycznych konglomeratów.

Spotkacie za to prawdziwych nomadów, noszących stroje jak przed wiekami i zasiądziecie w ich namiotach jak równi im. Będziecie tropić wielkie koty, a ich posiłek doganiać terenówkami z lornetką przy oczach. Spróbujecie wspaniałej kuchni, którą można znaleźć tylko w irańskich domach, a każdą noc spędzicie w miejscach pełnych historii i piękna, podróżując w maksymalnie 8-osobowej grupie.

Nie usłyszycie też utartych stereotypów ani oklepanych regułek.
Usłyszycie naszą narrację, popartą wieloletnimi obserwacjami, studiami historii i kultury oraz doświadczeniem życia w Iranie.
Kraju, który stał się dla nas Światem w mikroskali.

Bo Iran jest wyjątkowy. Wyjątkowy jak diabli.

By go dobrze poznać, poświęciliśmy sporo czasu.
Ghazal, którą Iran wychował i Bartek, który dołączył 6 lat temu.
W sumie 35 lat nieustannego przebijania się przez mury tarofów, odkrywania wyjątkowych historii, pięknych zabytków i spektakularnej przyrody Iranu, ale przede wszystkim ludzi i ich bogatej kultury.
Dzięki temu wiemy, że jesteśmy absolutnymi pionierami w tym co robimy i że to na nas wzorują się inni, nigdy w drugą stronę.

Jako jedyni przewodnicy po Iranie mieszkamy w tym kraju, rozmawiamy z Irańczykami w ich własnym języku i jednocześnie mówimy po polsku.
Otwiera to dla nas każde drzwi, które dla biur podróży pozostają zamknięte.

Tę ogromną wiedzę o Iranie dzielimy dzisiaj z Wami, pokazując go od tej niedostępnej, najbardziej autentycznej strony, tworząc najlepsze wyprawy do Iranu.

Iran to nasza pasja, a my… jesteśmy tylko dowodem na to,
że międzykulturowe małżeństwa ze wspólną podróżniczą pasją świetnie sobie radzą 😉

Sprawdź nasze najbliższe wycieczki do Iranu

 

O nas Dwie Gazele z Iranu